Spawanie

Wyróżnia nas pasja

W naszej ofercie znajdą Państwo kompleksowe usługi łączenia metali (m.in. spawanie, zgrzewanie), wykonywane według najnowszych technologii, z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń spawalniczych renomowanych marek oraz najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Oferta jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw, którym zależy na szybkim i profesjonalnym wykonaniu zleceń i otrzymaniu wysokiej jakości połączeń spawanych.

Posiadamy niezbędne certyfikaty, potwierdzające nasze kompetencje w zakresie spawania, zgodnie z obowiązującymi normami. Naszym atutem jest zespół wykwalifikowanych ekspertów, dlatego współpraca z Tomsystem to pewność, że wszystkie zlecenia są zawsze wykonywane na najwyższym poziomie.

Zachęcamy do kontaktu z nami i do śledzenia naszej strony internetowej.

Dobór technologii spawania

Z nami rozpoczniesz przygodę ze spawaniem

Dzięki długoletniej obecności na rynku oraz doświadczonej kadrze specjalistów w dziedzinie spawalnictwa, naszą ofertę rozszerzyliśmy o najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie profesjonalnego doboru technologii spawania. Usługa ta jest realizowana w ramach Centrum Doboru Technologii, jak również poprzez innowacyjny system eksperckiego doboru technologii online, stanowiący nowatorskie oprogramowanie, umożliwiające zautomatyzowany proces doboru technologii niezbędnej do wykonania procesu spawalniczego. Poprzez wprowadzenie wybranych parametrów, użytkownik będzie miał możliwość wygenerowania szczegółowych wskazówek, dotyczących sprzętu i procesu gwarantującego osiągnięcie docelowych efektów. Oferowane oprogramowanie na bazie zautomatyzowanych funkcjonalności zapewni szybki i właściwy dobór technologii spawania, co stanowi kluczowy element decydujący o jakości procesu wytwarzania konstrukcji spawanej.

Naszym kluczowym celem jest pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania dostosowanego do konkretnych potrzeb produkcyjnych.

Serwis techniczny

Solidna i profesjonalna obsługa

Nasz zespół tworzą eksperci gotowi pomóc w każdej sytuacji wymagającej wsparcia serwisowego, przede wszystkim w zakresie:

  • napraw gwarancyjnych urządzeń spawalniczych (prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny urządzeń spawalniczych m.in. firmy EWM);
  • napraw pogwarancyjnych urządzeń spawalniczych większości producentów światowych;
  • przeglądu oraz badań pomiarowych i kontrolnych urządzeń spawalniczych, obejmujących między innymi: oględziny zewnętrzne, sprawdzenie stanu technicznego, weryfikację usterek, pomiary ochrony przeciwporażeniowej oraz próbę prac (wszystkie przeglądy wykonujemy zgodnie z wytycznymi normy PN:EN60974-4:2009 ,,Sprzęt do spawania łukowego. Część 4: Kontrola i badanie w eksploatacji");
  • uruchomienia nowych urządzeń u klienta wraz z profesjonalnym przeszkoleniem w zakresie ich używania.

Nieustanny rozwój i rozszerzanie oferty sprzedaży urządzeń spawalniczych, wymaga ciągłej aktualizacji wiedzy w tym zakresie, dlatego dbamy aby nasi serwisanci systematycznie uczestniczyli w szkoleniach organizowanych przez producentów urządzeń. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas usługi były zawsze najwyższej jakości oraz spełniały wymagania wszystkich klientów.

Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego, telefonicznego lub mailowego.

Filtrowentylacja

Stawiamy na zdrowie i bezpieczeństwo

W świetle nowych uregulowań prawnych, poprawa warunków pracy na stanowiskach spawalniczych, staje się ważnym aspektem decydującym o bezpieczeństwie wykonywanych zadań. Proces spawania obarczony jest zwiększonym ryzykiem zachorowań dróg oddechowych oraz innych niebezpiecznych powikłań, w związku z czym coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wyposażenie hal spawalniczych w nowoczesne systemy wentylacji i filtracji, chroniąc w ten sposób pracowników przed wdychaniem szkodliwych dymów spawalniczych.

Mając na uwadze specyfikę i trudne warunki pracy spawalniczej, zapewniamy najbardziej optymalne rozwiązania:

  • montaż systemu filtrowentylacji ogólnego przeznaczenia;
  • montaż systemu filtrowentylacji stanowiskowej.

Nowoczesne systemy filtrowentylacji umożliwiają odciąg spalin na zewnątrz oraz recyrkulację filtrowanego powietrza. Systemy filtrowentylacyjne tworzone są w zależności od wielkości stanowiska, natężenia pyłów, spalin oraz pozostałych czynników. Składają się w szczególności z ramion odciągowych, przejezdnych urządzeń filtrujących, centralnych urządzeń odciągowo-filtrujących oraz stołów odciągowych.

Naszym nadrzędnym celem jest dokładne zapoznanie się ze specyfiką pracy spawaczy w danym zakładzie oraz zaproponowanie najbardziej optymalnego rozwiązania w zakresie filtrowentylacji.

Automatyzacja i robotyzacja

Wzrost wydajności i precyzja działania

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych jest coraz bardziej widocznym trendem obejmującym niemal wszystkie branże. Ostatnie lata przyniosły wiele istotnych zmian, również w technologii spawania. W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi konkurencyjnej. Z uwagi na specyfikę każdego procesu produkcyjnego, zastosowanie zautomatyzowanych lub zrobotyzowanych rozwiązań, pozwala na pozyskanie nowych klientów oraz rynków zbytu. Automatyzacja w tym obszarze umożliwia zwiększenie wydajności produkcji, obniżenie jej kosztów oraz osiągnięcie powtarzalności wytwarzanych wyrobów.

W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe rozwiązania związane z automatyzacją oraz robotyzacją procesów spawalniczych. Dodatkowo, dzięki współpracy ze specjalistycznymi firmami wdrożeniowymi, jesteśmy w stanie zaprojektować, wykonać oraz wdrożyć konkretny system, umożliwiający wykonanie żądanego zadania.

Oprócz szerokiego asortymentu dostępnego w naszym sklepie (m.in. innowacyjne roboty przemysłowe/spawalnicze), oferujemy profesjonalne doradztwo, pomoc techniczną oraz wdrożenie aplikacji. Nasze usługi cechuje najwyższy stopień zaangażowania w dostarczanie jak najlepszych rozwiązań, a w realizacji każdego zlecenia kierujemy się zasadą indywidualnego podejścia do każdego klienta.

Dobór gazów technicznych

Dbamy o optymalne parametry spawania

Każdy proces spawania odbywa się z udziałem odpowiednich gazów technicznych, które chronią stopiony i rozgrzany materiał przed wpływem powietrza atmosferycznego. Gazy te różnią się takimi właściwościami, jak np. poziom energii jonizacji, reaktywność czy temperatura topnienia. Właściwości te można wzmacniać lub osłabiać przez połączenie z innym gazem, tworząc mieszanki gazowe o unikalnym składzie i proporcjach. Niestety często pojawia się problem doboru odpowiedniego gazu do spawania, jak również określenie odpowiednich proporcji i składu wykorzystywanych mieszanin gazów osłonowych. Wykorzystując metodę spawania w osłonie gazów, należy wziąć pod uwagę rodzaj materiału oraz jego właściwości, i na tej podstawie dobrać właściwy gaz lub mieszaninę.

Szeregi naszej firmy zasilają specjaliści, którzy świadczą profesjonalne doradztwo w zakresie doboru gazów technicznych oraz optymalnego doboru odpowiednich mieszanek spawalniczych.

- sprawdź co nowego w spawalnictwie


Sklep